Inte en. Inte heller två, tre eller fyra. Vid fem och sex börjar det brännas. Men det var faktiskt sju raka segrar Piteå IF inledde den allsvenskan säsongen 2018 med.
Hur det gick sedan har återberättas många gånger.
Kortversionen: Piteå var bäst i svensk fotboll förra året.
Förutom det uppenbara finns ytterligare ett problem för motståndarna med det.
För hur besegrar du en konkurrent som fått en ännu starkare trupp, blivit ännu mer samspelt, och har utvecklat sitt kollektiva spel?
Det är nämligen där vi står i dag.
Piteå IF i mars 2019 är bättre än Piteå IF i mars 2018. Någon annan slutsats går inte att dra. Det är ett fullt rimligt sätt att rama in laget.
De har aldrig varit så här långt framme den här tiden på säsongen.
Piteå har utgått från nivån som avslutade spelåret och utvecklats ännu mer.
En match grundlägger ingen fullständig bedömning. Men nu har vi tre och det finns tydliga signaler.
Inget lag är som bäst i mars, inte heller Piteå. Det finns saker att skruva på och hur mycket kommer att avgöra Piteås framgångsfaktor i höst.
Just nu är det bara positiva tecken.
Piteå har knappt bytt ut en spelare i laget. Det ger en fördel tidigt på spelåret. Det tar månader att ordentligt skola in nya spelare i spelsystemet, träningsmängden och allt annat som utgör mästarlagets framgångsfaktorer.
Just i år är den delen nästan helt bortkapad. En klar fördel mot vissa konkurrenter. Framförallt just nu.
Men PIF har också tagit ytterligare steg. Lag från andra- och tredjedivisionen är inga värdemätare av Champions Leaguemått. Vi har varje säsong sett lag från Elitettan åka på förluster, men inte på det förkrossande sätt som Hammarby gjorde såväl i form av mål, chanser som spel.
Piteås offensiv är utvecklad. Tydligheten synkroniseringen.
Aldrig tidigare har laget varit så bra på att utnyttja fickorna bakom motståndarnas ytterbackar. Det har Piteå uppenbarligen tryckt på under försäsongen. Vi märkte resultatet av löpningarna i hemmatchen mot AIK och vi såg det mot Hammarby nu.
Fernanda da Silva är inte en brasilianska som bara vill ha bollen på fötterna och göra sina finter – hon älskar sådant – men mot Hammarby var det framförallt hennes löpningar för laget som inledningsvis öppnade ytor och sårade motståndarna.
Hon är en anledning till att PIF är bättre. Josefin Johansson är en annan nu, men framförallt senare med någon mer månad i benen. Elin Bragnum kom till Piteå i lördags. Där finns ett jättekapital.
Piteå ligger mycket bra till. Mer finns att hämta. Hur mycket avgör i slutändan om det blir noll, en eller två titlar 2019.